Skip to main content
מוזמנים להשאר מעודכנים

אלמנט דומיננטי מולד

10.01.2017 |

מה זה ולמה (האם) זה חשוב לדעת?

יש משפט שאומר שבן אדם נולד כי העולם היה זקוק בדיוק לו. זה משפט אהוב עלי כי אני רואה בזה אמת. כל אחד נולד עם משימה מסוימת, דרך מיוחדת ומתנה יחודית לתת לעולם. כל אחד. זו ייחודיות וחשיבות שלא שמורות רק לא.נשים כמו מהטמה גנדי, האם תרזה, מריל סטריפ ונסלון מנדלה. כולנו באני לכאן כדי לתרום משהו לאנושות ובעיקר לעצמנו על מנת להמשיך את ההתפתחות.

כפות הרגליים מראות איך אנחנו מתהלכים בחיים. הסימנים, החריצים והצורות השונות שמופיעים ברגליים במהלך החיים מראים לנו את האתגרים שהאדם חווה. אפשר להגיד על החיים שהם כאוטיים, אבל יש סדר בכאוס הזה.

Long winding country road leading through rural countryside in the English Peak District with beautiful evening sunlight.

אושר

אל תהרגו אותי על המשפט הקלישתי הזה, אבל אני באמת מאמינה שבסופו של דבר כולנו מחפשים להיות מאושרים.

אבל מה זה אומר להיות מאושר? למה שאקום כל בוקר עם שיר בלב?

אני לא יכולה להגיד שכל בוקר אני קמה עם שיר בלב, אבל הנה כמה סיבות לאושר הפנימי שלי ומה מניע אותי בכלל:

  1. אני ממש אוהבת את העבודה שלי! המפגש עם המטופלים בקליניקה, המפגש עם המטפלים בסלון, ההתפתחות והלמידה המשותפת, ההשראה שאני מקבלת ונותנת, ההצלחות שאני עדה להן – כל אלו מאירות לי את החיים. בני אדם הם אחלה 🙂
  2. אני מעריכה את העצמאות ואת החופש שיש לי בבניית שבוע העבודה שלי (9-5 זה כל כך לא אני..).
  3. אני שמחה ללוות את הגדילה של הבנים שלי. כל יום יש להם משהו חדש ללמד אותי.
  4. כמטפלת, מורה ואוטודידקטית אני לומדת הרבה ומיד רוצה להעביר הלאה את מה שלמדתי. יש מידע מעולה שם בחוץ. עידן התקשורת שבו אנו נמצאים כרגע מאפשר למידה והתפתחות אישית בצורה נגישה וקלה מאי פעם. זה תענוג גדול בשבילי לשחק במגרש המשחקים הזה.
  5. חברה בסלון הרפלקסולוגים העלתה תמונה בפייסבוק של מיטת הטיפולים שלה בקליניקה וכתבה: ככה אני תורמת לאיכות הסביבה. זה מגדיר כל כך יפה מה אנחנו עושים בעולם. הרעיון שאנחנו תורמים לאיכות החיים באמצעות הרפלקסולוגיה והכוונות הטובות שלנו נותן לי מוטיבציה להמשיך לעשות את זה. כל יום מחדש. מאושרת. עם שיר בלב 🙂

מהרשימה למעלה, מהו האלמנט הדומיננטי של מי שכתבה את הרשימה?

אם אמרתם אש, צדקתם.

למה לא אדמה: לא רוצה שגרה, לא מחפשת רק הפרנסה (יש אנשים שבוחרים להישאר בעבודה שהם לא מתים עליה רק בגלל שזו עובודה מסודרת ויציבה. זה בסדר גמור אם זה עובד בשבילם, אבל זה לא טיפוס אש).

למה לא מים: ברור שזאת עבודה עם המון רגש וחמלה, אבל הרגש לא המניע שלשמו קמה בבוקר (כותבת הרשימה בת מזל עקרב שזה מזל מים, ויש המון תכונות מימיות שאופייניות לה, בעיקר אלה של המים התחתוניים, העולם הנסתר)

למה לא אוויר: דווקא יש הרבה תכונות של אוויר ברשימה (תקשורת, למידה, השראה). בכפות הרגליים תראו שהאוויר נמצא בכל מקום כמעט. הוא לא האלמנט המולד ובהחלט יש לו מה לומר, אבל המידע לא מספיק מרגש רק כמידע. יש רצון אז להביא את המידע לידי הגשמה.

האש אוהבת הישגים, עשייה, יצירתיות וחופש. האש אוהבת לראות להראות. האש אוהבת להוביל, להיות בעלת השפעה. 

 

מה נראה בכפות הרגליים?

את האלמנט הדומיננטי המולד רואים במבנה הבסיסי של כף הרגל. מזיזים את כל הסימנים הצידה ומתבוננים בצורה של כף הרגל. היסוד הדומיננטי תמיד היסוד הכי גדול (במבנה הבסיסי, בלי להתייחס ל"פלישות" כרגע). רגל של אש תהיה בצורת משלוש, שבו אזור האש הכי גדול (ברוחב ובגובה).

clipart-foot

סימנים, חריצים ושינויים במבנה כף הרגל מראים לנו איך האדם מתהלך בחיים. האלמנט המולד מראה לנו את התווי שלו.

האושר נמצא כשאנחנו מתהלכים בתווי שלנו בקלילות, בהנאה ובסיפוק.

לכל אחד תווי משלו. החיבור שלו עם התווי הייחודי לו מאפשר לו לחיות חיים מדויקים יותר עבורו.

אם היסוד המולד לא מקבל את הביטוי הטבעי לו, נמצא את עצמנו במצב של קונפליקט וסבל.

באנו לכאן להאיר.

להיות משהו.

גם אם המשהו הזה הוא לגדל את הילדים בבית ולבשל להם כל היום

או לכתוב שירים שיום אחד ייצאו מהמגירה או

לטפח את הגינה שגם השכנים נהנים ממנה.

 

לשבת בחושך זה לחלשים.

 

בקורס על אלמנטים שקורה ב-26-27/1 נתעמק בכל אחד מהאלמנטים – דומיננטי מולד, היחסים עם האלמנטים הנוספים, התכונות והאיכויות שלהם. נאבחן, נאבחן, נאבחן (את כולכם!) ונגלה מה הייחודיות שלכם, איפה הכוחות שלכם, מה מפריע ללכת לתווי בהנאה ומה עושים כדי להחזיר את האדם לתווי שלו.

יומיים של סחרור חושים ואבחונים.

אתם יכולים להירשם בלינק הכתום בשורה הבאה.

פה תרשמו ולקבל עוד פרטים.

(ותבואו עם הרגליים שלכם).