Skip to main content
מוזמנים להשאר מעודכנים

ניתוח מקרה – מיגרנות

31.01.2017 |

3d abstract with randomly generated wavy blue lines. comet form version. suitable for imagination, creativity, design and etc projects.

אנרגיה 

נעה בגוף שלנו כל הזמן. נכנסת למקומות, יוצאת שוב – הכל המעגל חופשי. תנועה מתמדת. כשהאנרגיה זורמת ככה בגוף אנחנו מרגישים טוב.
יש לנו מחשבות בריאות, אוכלים טוב, מזיזים את הגוף שלנו מספיק, נהנים מהעשייה שלנו ומרגישים סיפוק ממנה. ככה זה כשהכל זורם.
ואז במקום אחד בגוף (נניח בראש), האנרגיה נתקעת. כלומר היא נכנסת לראש ושם היא נשארת. בכל שאר הגוף האנרגיה כן זורמת וכשהיא מגיעה לראש היא נתקעת. וזה יוצר עומס וכאב ראש.

אחרי התקף מיגרנות של שבוע היא ביקשה עזרה,
בחורה צעירה עם רצונות ברורים, יכולת עשייה טובה ברשותה, וכבר "בוער לה בידיים" למצוא מקום להוציא את זה לפועל, מוצאת את עצמה כל הזמן בסיטואציות שכמעט זה קורה אבל יש שם משהו שעוצר אותה. לאו דווקא דברים כמו פחד, יותר ההבנה שהידיים שלה כבולות שם מכל מיני סיבות כביכול חיצוניות.
אבל בוער לה לעשות! עוצמת הרצון (וגם התשוקה) לעשייה הזו חזקה מאוד ואפשר לדמיין אותה כאש בוערת בתוכה. האש הזאת שכל כך רוצה שנצור, שנפעל, שנגשים, שנהיה שמחים.

והראש?
עובד! מחשבה רודפת מחשבה. מה אני עושה לא בסדר? למה אני שוב במקום הזה? זה כל כך קרוב אני יכולה לגעת בזה, אבל לא. אי אפשר. אז אפעיל את ההיגיון ואשכנע את עצמי שזה לא הזמן, שיש סיבה למה זה קורה לי עכשיו. אבל למה זה קורה לי עכשיו שוב??

המחשבות סוגרות את הראש ויוצרות נפרדוּת מהשלם. מהאמת הפנימית של מי שאני.
"אני מרגישה שאיבדתי את כוחי שם" היא אמרה לי עכשיו אחרי שהייתה עם מיגרנה למשך שבוע. "נפרדתי מעצמי. ובגלל זה עכשיו יש לי מיגרנה".
הנפרדות הזאת מייצגת את נפרדות הראש מהלב. ניצחון האגו על האמת הפנימית.
בנפרדות יש קושי, קונפליקט, דיסהרמוניה והפרעה בזרימה.

הרגל שלה
מראה בעיקר מים ואש (תשוקה ורגש. נטייה ליצור דרמה J). היא באופן כללי לחה וחמימה, האש אדומה ופולשת לאוויר.
הקו של חגורת הכתפיים עולה לכיוון האצבעות ונתן תחושה של צעיף שקשור קצת חזק מדי – טיפל'ה חונק ומפריע לתנועה החופשית של הצוואר.
קצוות האצבעות אדומות, אצבע 1 מתכופפת קצת לכיוון אצבע 2 (הרבה חשיבה, פחות ספונטניות).  ועור מעובה באזור של חוליות 1,2C. אדמה – מה צריך לחשוב/לעשות. האדמה מפריעה לתנועה חופשית ומכבידה על ההוצאה לפעול של רעיונות (הצוואר/עורף מהווים את המעבר של הרעיון להגשמה). במקרה שלה היו לה הרבה רעיונות, אבל מעט הוצאה לפעול יחסית וזה תסכל אותה מאוד. שם בדיוק נוצר הפקק.

מטרת הטיפול
הייתה ליצור הרמוניה ואיחוד. שתסמוך על האש שלה ותדע להשתמש בה. שתהיה קשובה ללב. ושלא יחזרו המיגרנות.

  • הצורה 8 (שוכב או עומד) מסמלת שלמות ותנועה. 8 על האצבעות, 8 באש. שני מראה את הטכניקה כאן.
  • עבודה עמוקה ואיטית באצבעות. להשקיט את הרעש ולהביא לתנועה חדשה של אנרגיה.
  • פתיחת האש ומערכת הנשימה.
  • מערכות העצבים וההורמונאלית.
  • מערכת העיכול (מורידה את האנרגיה כלפי מטה ומעודדת תנועתיות באופן כללי).
  • עמוד שדרה ושלד – חיזוק האדמה, הארכה, יציבות ובטחון בעולם.
  • איברים: עצב הוואגוס, בלוטת התריס, שרירי עורף, חגורת כתפיים, מקלעת השמש, כבד, בלוטות האדרנל וצ'קרת המין.

*יש מיגרנות שקשורות למערכות מסוימות בגוף, למשל מיגרנה הורמונאלית, או שקשורה לפציעה בצוואר או למערכת העיכול. במקרים כאלו תוסיפו עבודה על המערכות הרלוונטיות.
**הטיפול הזה הוא אחד מתוך אפשרויות טיפוליות רבות. מן הסתם יש לכם מה להוסיף משלכם. הטיפול הרפלקסולוגי הוא מעשה של אמנות. תהיו יצירתיים ובטוחים.

הסוף של הסיפור טוב. עוד לא הגענו לשם, אבל נגיע.